top of page

דופלקס בכפ"ס, בשכונה וותיקה בעיר, שהיה בית ילדותה, הופך לבית משפחתה. שניהם כפר-סבאים אשר אוהבים את המיקום, את העיר, אך יודעים שהדירה צריכה לעבור מהפך מכיוון שמעולם לא שופצה. זוג מלא סטייל ושיק שיודע בדיוק מה הוא רוצה, בסוף שנות ה 30 לחייו, החליטו לשפץ את הקומה העליונה, קומת המגורים, רגע לפני לידת בנם.

 

קומת המגורים בדופלקס כללה יחידת הורים עם שירותים ומקלחת, עוד שלושה חדרי שינה וחדר רחצה נוסף. כך גם נשארה לאחר השיפוץ, אך אופיה שונה כליל וקיבל ניחוח מודרני מעודכן בעל אסטטיקה נקיה ונעימה.

 

גוון קירות יחידת ההורים היה לבן פשוט והמיטה מוקמה באופן שלא התאים לבני הזוג.

המיטה הזוגית האהובה עליהם נשארה בחדר, אך סובבנו אותה בצורה אשר תתאים לנוחותם ולצרכיהם. את חדר הרחצה ומקום האיחסון הרסנו כליל ואיחדנו לכדי חלל משותף אחד בו נוצר חדר רחצה מודרני ונקי, מזמין, מהנה ומפנק. הסגנון המודרני עם שילוב חומרים וגוונים של אפורים עזים ועץ אהוב על בני הזוג וניצלנו זאת להפרדה בין חדר הרחצה עצמו למקלחון. האסלה כמובן הוחלפה מאסלת מונו-בלוק, כזו שמונחת על הריצפה, לאסלה תלויה ומודרנית עם מיכל הדחה סמוי. כמו כן, נבחר כיור מונח על-גבי נגרות ומעליו נגרות עם מראה, לנוחותם.

 

בחדר השינה של הזוג הונח פרקט כהה יחסית, שמכניס אווירה חמה מלאת חושניות.

עיצבנו שידות צד תואמות, במיוחד על-פי דרישתם. צבענו את קיר גב המיטה, אותו רואים מיד כשנכנסים לחדר, בגוון ירוק אשר מעניק רעננות, חיות ושמחה בלב. לקיר גב המיטה הוספנו שני מדפי עץ אלון דקורטיבים המשלבים בטון, ותאורת קריאה בגמר פליז לצד המיטה, עבורה.

גווני החדר קיבלו רוך ואווריריות על-ידי וילון מלא בד אשר נשפך לו ממש עד הפרקט.

 

 

אל מול מיטתם מיקמנו את הטלויזיה, בה אוהבים לצפות לעיתים לפני השינה. מתחת לטלויזיה עיצבנו קונסולת עץ ומתכת להנחת מוצרי המדיה השונים אשר הזדקקו להם, ומעט מגירות ומדפים לאיחסון קל ודקורציה.

 

כלל הקומה רוצפה מחדש עם פרקט בגוון עמוק, כביחידת ההורים.

חדר שינה נוסף, הסמוך ליחידת ההורים, מה שהיה בעבר החדר בו גדלה כילדה, הפך לחדר שינה עבור הילוד הצפוי להצטרף למשפחה.

החדר נצבע בגוון אפרפר עדין, ושני קירות נוספים בחדר רוככו על-ידי יישום טפט איורי יאכטות בגוון תכלת ולבן. ארון, שידת ההחתלה ומיטת התינוק נרכשו בגוון לבן. שטיח עגול, מפנק ונעים למגע גוף הונח לצד מיטת התינוק בגוון באז' עדין, בקלימרו.

עם מחשבה קדימה לשנים הקרובות ועל המשמעות של הקראת סיפור לפני השינה, בחרנו לרכוש כבר עכשיו שולחן ושני כסאות בגווני הסכימה בחנות פיסז, ומעליהם נתלו מדפי ספרים. מולם מיקמו כסא נדנדה שחור שעובבר בירושה במשפחה, ולצידו ארגז איחסון לצעצועים.

 

חדר רחצה הנוסף בקומה, זה שבעתיד ישמש את ילדי הבית, נהרס לחלוטין וקיבל טאץ' מודרני וחם. פה הבחירה היתה גוונים בהירים בשילוב עץ אלון שמקנה חמימות ומלא אופי, וגימורי פליז שונים שבאו לידי ביטוי במסגרת המראה ובגוף התאורה אשר מוקם מעליו.

צלם: אביב קורט

אלגנטיות נונשלנטית

כפר-סבא

bottom of page